Stadnina Koni RANCHO PCIM i Hotel RANCHO PCIM to kompleks rekreacyjno- sportowy położony w pięknym, górzystym terenie.  

W skład naszego zaplecza jeździeckiego wchodzą:

Stable

Profesjonalne stajnie wraz z myjką, paszarnią i siodlarnią oraz zapleczem socjalnym. Dysponujemy boksami klasycznymi, angielskimi i biegalniami, łącznie na 50 koni.

Animal

Kwarcowy plac treningowy o wymiarach 35x60m wraz z oświetleniem i system nawadniającym.

Roof

2 kryte hale o wymiarach 20x50m i 20x40m, o podłożu kwarcowym z oświetleniem.

Ride

Ujeżdżalnia rekreacyjna o wymiarach 25x60m

Gymnasium

Komplet przeszkód parkurowych

Mountain

Szlaki konne w terenie górzystym

Hills

8ha pastwisk i padoków do wypuszczania koni.

Nasz ośrodek posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego kat. II* i tym samym ma prawo organizować egzaminy na Odznaki PZJ. Specjalizujemy się w skokach przez przeszkody, ale pozostajemy otwarci na inne dyscypliny jeździeckie. Przy stadninie działa Klub Sportowy TEAM RANCHO PCIM. Nasze konie startują z powodzeniem w zawodach sportowych.

Działamy kompleksowo. Możemy przyjąć dużą grupę osób zapewniając im nocleg, wyżywienie oraz profesjonalną jazdę konną. Oferujemy 50 miejsc noclegowych wraz z zapleczem gastronomicznym, sale konferencyjne, miejsce na grilla i ognisko, boisko sportowe oraz basen.

Nasze gospodarstwo położone jest ok. 650 m.n.p.m. Wokół rozpościerają się piękne panoramy obejmujące: szczyty Beskidu Wyspowego i Gorców, łańcuch Tatr, pasma Beskidu Średniego, Małego i Żywieckiego z dominującą sylwetką Babiej Góry. Na najwyższym szczycie- Lubomir (900m.n.p.m.) oddalonym o 30 minut konno (godzinę pieszo) znajduje się Obserwatorium Astronomiczne, gdzie przez profesjonalne lunety, oglądać można niebo.